Ministr Kohout v Ugandě ocenil rozvojovou práci Arcidiecézní charity

Ministr zahraničních věcí Jan Kohout směřoval svou pracovní cestu v polovině října do zemí subsaharské Afriky. Při této příležitosti navštívil také Ugandu, kde se setkal s představiteli ugandské vlády a poté se zástupcem Arcidiecézní charity Praha. Pražská Charita v Ugandě realizuje rozsáhlé vzdělávací, zdravotní a komunitní rozvojové programy.

Ministr Jan Kohout se osobně setkal s Petrem Polívkou, vedoucím ugandské mise Arcidiecézní charity Praha. „Pan ministr se zajímal o rozvojové programy, které zde naše Charita rozvíjí od roku 2000. Svým zájmem tak ocenil pomoc poskytovanou tisícům žáků v programu Adopce na dálku®, zdravotní péči České nemocnice sv. Karla Lwangy i další vzdělávací a komunitní projekty,“ říká Petr Polívka.

Programy Arcidiecézní charity Praha v Ugandě přinášejí lepší životní podmínky a perspektivu tisícům mladých lidí i dospělých. Díky pomoci Charity získaly tisíce školáků ze sociálně slabých rodin příležitost studovat, Charita založila a rozvíjí v oblasti několik škol, podporuje drobné farmáře a živnostníky. Nezastupitelnou roli v systému zdravotní péče kraje Buikwe dnes představuje Česká nemocnice sv. Karla Lwangy založená Arcidiecézní charitou Praha v roce 2007. Charita nemocnici spolu s místními partnery provozuje a zpřístupňuje tak kvalitní zdravotní péči desetitisícům vesnických obyvatel.

Svou činnost financuje Arcidiecézní charita Praha především díky podpoře individuálních dárců z České republiky, je však také partnerem pro realizaci české vládní rozvojové a humanitární pomoci (např. výstavba České nemocnice sv. Karla Lwangy, obnova zdrojů obživy přesídleného obyvatelstva).

V rámci své politicko-obchodní mise se ministr Kohout setkal se svým ugandským protějškem a vyjádřil zájem o hlubší spolupráci mezi zeměmi. Dokladem je memorandum o porozumění, které ministři během setkání podepsali. Na jeho základě by se zástupci obou zemí měli častěji setkávat. Ministr Kohout označil Ugandu za přirozeného partnera České republiky vzhledem k nekoloniální minulosti naší země. „Uganda je náš strategický partner pro budoucí spolupráci, která nabízí značný potenciál pro obě země,“ uvedl Jan Kohout.

Tříkrálová sbírka 2021
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371