Posílení postavení drobných zemědělců a živnostníků
Realizátor: | Centre for Education and Empowerment of the Marginalised |
Partneři: | Centrum zahraniční spolupráce Charita Praha |
Termín realizace: | únor 2015 – leden 2016 |
Místo realizace: | 25 vesnic v kraji Tiruppur, stát Tamiládu, jižní Indie |
Rozpočet projektu: | 131 700 Kč |
Příspěvek Charity Praha: | 112 500 Kč (85 % rozpočtu) |
Popis výchozí situace a cíle projektu:
Cílem tohoto projektu je vytvořit svépomocnou organizaci drobných zemědělců a producentů v jihoindickém distriktu Tiruppur. Projekt je realizován v 25 vesnicích v okruhu třiceti kilometrů. Důvodem, proč se naše indická partnerská organizace zaměřila právě na tuto oblast rozvoje, je velká početnost a zároveň marginálnost cílové skupiny. Zemědělci a producenti, kteří pracují v malém měřítku, sami na sebe, podléhají ve svém podnikání větším rizikům, jsou ve slabším postavení vůči zprostředkovatelům prodeje, jsou náchylnější upadnout do dluhů. Jejich produkty nejsou často konkurenceschopné, jejich vědomosti o marketingu a fungování trhu jsou nízké, jejich možnosti finančních půjček nevýhodné.
Díky vytvoření svépomocné organizace se podmínky zemědělců i výrobců zlepší v mnoha ohledech. Budou snadněji prosazovat své zájmy, získají větší tržní sílu a koordinaci svých aktivit, usnadní se jim přístup k technickému servisu, marketingovým a legislativním školením, spořicím účtům a úvěrům, zabezpečí se propojení s odborníky ze zemědělské univerzity.
Cílová skupina:
Celkově je plán do projektu zapojit 800 lidí z 25 vesnic. Z nich 36 jsou rodinní příslušníci dětí z programu Adopce na dálku®. Jak bylo zmiňováno výše, jedná se o drobné zemědělce a drobné výrobce. Speciální pozornost bude věnována ženám, neboť jsou zranitelnější (vyšší negramotnost) a dokáží se angažovat, jak se ukazuje v případě již fungujících svépomocných skupin.
Popis realizace projektu:
Prvním krokem v realizaci je shromáždění informací o cílové skupině ve vybrané oblasti a analýza dat. Dále bude následovat vytvoření skupinek a organizačních struktur a samotné aktivity určené pro jejich členy. Klíčovým bodem jsou školení na následující témata:
- marketingové a podnikatelské dovednosti
- vytváření a využívání profesní sítě kontaktů
- výhody plynoucí z vytvořené organizace – nižší náklady, vyšší tržní síla
- možnosti výhodných půjček a spořicích účtů
- možnosti vládních benefitů
Kromě školení budeme iniciovat samostatně výdělečné aktivity členů, například tkaní, zpracovávání kokosového vlákna, výrobu masalového prášku, prodej ovoce a zeleniny atd. Podpoříme členy organizace v tom, aby sdíleli své zkušenosti, nápady a inovace. Díky projektu získají lidé také možnost partnerství s úspěšnými firmami v oboru, tréninkovými centry i s akademickou půdou. Získají přístup k výhodnějším marketingovým a technickým službám.
Smyslem celého projektu je podpořit co největší soběstačnost zapojených osob. Kromě posílení jejich individuální soběstačnosti bude důraz kladen i na vlastní udržitelnost organizace bez vnější podpory.
Zapojte se
Pokud vás tento projekt zaujal a rádi byste podpořili další obdobné projekty, můžete přispět finančním darem v jakékoli výši na náš účet číslo 749011/0100 (Komerční banka), variabilní symbol 20970 (Komunitní rozvoj). Děkujeme.
Poděkování
Děkujeme všem, kteří přispěli na naši rozvojovou spolupráci, ať již jednorázovým finančním darem nebo podporou konkrétního dítěte ve studiu. Díky vaší pomoci mohl být realizován tento i další rozvojové projekty.
Přečtěte si další zajímavosti a aktuální informace z realizovaných projektů v Indii!